919,45
0,00%
21.585,93
+0,37%
4.286,86
21.723,20
+0,22%
44.977,00
1,0389
-0,15%
74,78
+0,16%
98.309,78
+1,84%
Wachtwoord vergeten?
ABM Financial News is leverancier van beursnieuws, -video en -data, zowel voor real-time handelsplatformen en dealingrooms als voor online en offline media uitgaven.
PepsiCo heeft in het vierde kwartaal van 2024 een beter dan verwachte winst geboekt, maar de omzet stelde teleur en dus stond het aandeel voorbeurs onder druk. Dit bleek dinsdagmiddag na het openen van de boeken door de Amerikaanse frisdrank- en snackproducent.
De Amerikaanse futures wezen dinsdag rond het middaguur op een voorzichtige opening van Wall Street, nadat China bekendmaakte met tegenmaatregelen te komen.
De aandelenmarkten in Europa gaan dinsdag voorzichtig de middag in, nu een dreigende handelsoorlog tussen de Verenigde Staten en China, maar mogelijk ook met de Europese Unie, boven de markten blijft hangen.
Diageo heeft de verwachtingen voor de middellange termijn ingetrokken vanwege de "macro-economische en geopolitieke onzekerheden in veel van onze markten". Dit bleek dinsdag uit de cijfers van de distillateur over de eerste zes maanden van het boekjaar 2025, waarin het bedrijf de Amerikaanse importheffingen benadrukte.
De dollar steeg maandag nog flink ten opzichte van andere valuta, toen een handelsoorlog in Noord-Amerika in de maak leek, maar de munt zakte terug nadat de Verenigde Staten tot een akkoord kwamen met buurlanden Canada en Mexico om de importheffingen met in elk geval een maand uit te stellen.
De Amsterdamse beurs noteerde dinsdag rond de klok van elf in het rood, nadat China tegenmaatregelen bekendmaakte in reactie op de importheffingen van president Donald Trump.
Fagron heeft al zijn derde overname dit jaar te pakken. Dit stelde analist Thomas Vranken van KBC Securities.
Degroof Petercam heeft dinsdag het advies voor Ahold Delhaize verhoogd van Houden naar Kopen en het koersdoel van 32,00 naar 40,00 euro. Dit bleek uit een rapport van analist Fernand de Boer.
De AEX index koerste dinsdag kort na de beursgong 0,2 procent lager naar 914,27 punten, terwijl ook de Midkap 0,2 procent prijs gaf.
Deutsche Bank heeft dinsdag het koersdoel voor Just Eat Takeaway verlaagd van 18,50 euro naar 16,00 euro, maar met handhaving van het koopadvies. Dit bleek uit een sectorrapport van de Duitse bank.
Signify gaat starten met een aandeleninkoopprogramma ter waarde 150 miljoen euro, zoals al aangekondigd bij de jaarcijfers op 24 januari 2025. Dit maakte het verlichtingsbedrijf dinsdagochtend bekend.
BNP Paribas heeft het dividend verhoogd en is van plan om vanaf het tweede kwartaal voor ruim 1 miljard euro aan eigen aandelen terug te kopen. Dit maakte de Franse bank dinsdagochtend tijdens de publicatie van de kwartaalcijfers bekend.
Infineon heeft de outlook voor het lopende boekjaar verhoogd. Dit bleek dinsdag bij de cijfers van de chipfabrikant over het eerste kwartaal.
De Amsterdamse beurs gaat dinsdag vermoedelijk een terughoudende opening tegemoet. Futures op de AEX index kwamen ongeveer een uur voor de beursgong nog niet echt van hun plaats.
UBS heeft bij de cijfers over het vierde kwartaal een aandeleninkoopprogramma gelanceerd ter waarde van 3 miljard dollar. Dit bleek dinsdagochtend uit een bericht van de Zwitserse bank.