vergrootglas monitor grafiek omhoogMarkt Monitor
Word abonnee

Slotbericht: AEX weet schade te beperken

De AEX is maandag met verlies aan de nieuwe handelsweek begonnen. Amerikaans importheffingen zorgden voor een stevige rode start vanochtend, maar een maand uitstel voor Mexico zorgde voor een kleine opleving aan het einde van de dag.

De AEX sloot uiteindelijk nog wel 0,6 procent lager op 916,27, nadat de index eerder vandaag tot bijna 908 punten was gedaald.

Washington zou per dinsdag een importheffing van 25 procent zetten op alle goederen uit Mexico, maar vanmiddag was daar plotseling het nieuws van de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum Pardo. De heffingen worden met een maand uitgesteld.

Het uitstel leidde tot herstel op Wall Street. Ook in Europa was er herstel, maar van minder grote aard. Europa is nog altijd bang dat Trump zijn vizier spoedig zal verleggen naar landen als Duitsland.

Economisch nieuws was er vandaag over de industrie. In de eurozone bleek de industrie in januari opnieuw gekrompen, hoewel iets minder sterk dan een maand eerder. Opvallend was dat de groei in Spanje sterk vertraagde. 

In de VS was het nieuws beter. Volgens zowel ISM als S&P groeide de Amerikaanse industrie weer in januari

Stijgers en dalers

In de AEX wisten uiteindelijk onder meer Unilever en UMG in het groen te sluiten met winsten van 0,8 en 0,5 procent. AkzoNobel en Exor sloten 2,8 en 3,2 procent lager.

Bij de Midkappers ging Flow Traders aan kop met een winst van 1,4 procent, profiterend van de volatiliteit op de financiële markten, gevolgd door Allfunds dat 1,1 procent kon bijschrijven. JDE Peet's, WDP en Fugro verloren daarentegen rond de 2,5 procent.

Bij de kleinere aandelen won het volatiele Azerion 3,4 procent. NX Filtration en Ebusco verloren meer dan 4 procent.

AEX index

Een hoger slot zat er voor de Amsterdamse hoofdgraadmeter niet in vandaag, maar toch heeft de AEX zich aardig weten te herstellen gedurende de handelsdag. Een fors lagere opening is voor de helft weggewerkt en er vormt een potentiële hogere bodem. Sinds de steunzone rond 898 punten is heroverd heeft de index het gemunt op de top van oktober.

Een uitbraak boven deze top heeft nog niet plaatsgevonden, daar de recente poging heeft geleid tot een korte correctie. Een hogere bodem boven de top rond 925 is voorwaarde voor een groter herstel. 

 

 


Tom Nederhoff is technisch analist bij Tostrams en IEX. Hij schrijft zijn columns op persoonlijke titel. De informatie in zijn columns is niet bedoeld als professioneel of particulier beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.

Meld u aan voor de Tostrams dagelijkse nieuwsbrief

en blijf op de hoogte van de laatste ontwikkelingen op de beurs!

 
Tom Nederhoff

Analyse door: Tom Nederhoff

Tom Nederhoff is als technisch analist verbonden aan de IEX Group. In 2018 ontdekte Tom zijn interesse voor het maken van technische analyses en sindsdien heeft hij dit niet meer los kunnen laten. Binnen de TA focust hij zich met name op bewegingen in price ranges en patronen die zich veelvuldig herhalen. Ooit gestart als hob...

Meer over Tom Nederhoff