vergrootglas monitor grafiek omhoogMarkt Monitor
Word abonnee

Voorbeursbericht VS: Herstel op Wall Street houdt aan

De Amerikaanse beurzen gaan donderdag een groene opening tegemoet, maar de openingswinsten lijken wel kleiner te worden dan de futures eerder op de middag voorspelden.

De futures op de S&P 500 noteerden rond lunchtijd nog 0,4 procent hoger, terwijl die op de Nasdaq 0,7 procent stegen, maar met een half uur tot de openingsbel lagen de openingswinsten op circa 0,2 tot 0,5 procent. de Dow lijkt zelfs iets in het rood te gaan openen.

Nadat Meta, Microsoft en Tesla woensdag nabeurs de boeken openden, was het vanmiddag ook druk qua kwartaalcijfers. Na het slot op Wall Street vanavond openen Intel en Apple nog de boeken. Analisten verwachten dat de iPhone-verkoop in het afgelopen kwartaal met slechts 1,4 procent is gegroeid ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar.

Meta wist afgelopen kwartaal de verwachtingen te overtreffen en boekte zijn hoogste kwartaalomzet ooit, terwijl Tesla weliswaar iets teleurstelde qua resultaten, maar beleggers wel oren hadden naar de visie van CEO Elon Musk. Die verwacht nog altijd dat Tesla het meest waardevolle bedrijf ter wereld zal worden, dankzij robotics en zelfrijdende voertuigen.

Microsoft wist de verwachtingen ook te verslaan, maar de groei bij de belangrijke cloudtak Azure bleef achter in het afgelopen kwartaal.

Op macro-economisch vlak werd voorbeurs bekend dat de Amerikaanse economie in het vierde kwartaal is gegroeid met 2,3 procent, waar werd gerekend op een groei van 2,5 procent. In het derde kwartaal groeide de economie in de VS nog met 3,1 procent.

Verder werden afgelopen week 207.000 nieuwe aanvragen voor een werkloosheidsuitkering gedaan, een daling van 16.000. 

Later vanmiddag verschijnen nog de aanstaande woningverkopen in de VS.

De Europese Centrale Bank heeft de rentes vanmiddag met opnieuw 25 basispunten verlaagd, hetgeen ook werd voorzien, waardoor de depositorente nu op 2,75 procent staat.

S&P future

Wall Street staat op het punt om vandaag hoger te gaan openen. De future van de brede S&P index weet de herstelfase intact te laten, nadat deze eerder even fors onder druk kwam te staan als gevolg van de verhalen rondom het Chinese AI-model. 

De koers heeft echter vanaf de zone rond 5950 punten weten op te veren en is ook teruggekeerd boven de steunzone rond 6050 punten. Hier lijkt een bodempje te worden gevormd en een uitbraak boven de dalende toppenlijn verhoogt de kans op een verdere stijging richting de top van december rond 6175 punten. 

 


Tom Nederhoff is technisch analist bij Tostrams en IEX. Hij schrijft zijn columns op persoonlijke titel. De informatie in zijn columns is niet bedoeld als professioneel of particulier beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.

Meld u aan voor de Tostrams dagelijkse nieuwsbrief

en blijf op de hoogte van de laatste ontwikkelingen op de beurs!

 
Tom Nederhoff

Analyse door: Tom Nederhoff

Tom Nederhoff is als technisch analist verbonden aan de IEX Group. In 2018 ontdekte Tom zijn interesse voor het maken van technische analyses en sindsdien heeft hij dit niet meer los kunnen laten. Binnen de TA focust hij zich met name op bewegingen in price ranges en patronen die zich veelvuldig herhalen. Ooit gestart als hob...

Meer over Tom Nederhoff