vergrootglas monitor grafiek omhoogMarkt Monitor
Word abonnee

TSMC wil 100 miljard dollar investeren in fabrieken VS

TSMC wil 100 miljard dollar investeren in fabrieken VS
Beeld: TSMC

(ABM FN-Dow Jones) De Taiwanese chipgigant TSMC is van plan om de komende vier jaar 100 miljard dollar te investeren in chipfabrieken in de VS. Dit meldde The Wall Street Journal maandag op basis van bronnen die bekend zijn met de situatie.

President Trump zou volgens de bronnen later maandag al met een aankondiging komen.

De investering zou worden gebruikt voor de bouw van geavanceerde faciliteiten voor de productie van chips. 

De aankondiging van TSMC zou komen na jaren van overleg over de toekomst van de halfgeleiderproductie in de VS, nadat de productie de afgelopen decennia grotendeels naar Aziatische landen is gevlucht. Het is een lang nagestreefd doel van Washington om de binnenlandse halfgeleiderindustrie opnieuw te laten groeien.

Bron: ABM Financial News

ABM Financial News is dé leverancier van beursnieuws in de Benelux. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.

Meld u aan voor de Tostrams dagelijkse nieuwsbrief

en blijf op de hoogte van de laatste ontwikkelingen op de beurs!