vergrootglas monitor grafiek omhoogMarkt Monitor
Word abonnee

Macron wil €109 miljard investeren in AI

Macron wil €109 miljard investeren in AI
Beeld: ABM Financial News

(ABM FN-Dow Jones) Frankrijk wil de komende jaren 109 miljard euro investeren in AI-projecten. Dat heeft de Franse president Emmanuel Macron zondag aangekondigd in een televisie-interview met France 24TV, voorafgaand aan een AI-top in Parijs.

De investering is "het equivalent voor Frankrijk van wat de Verenigde Staten hebben aangekondigd met Stargate", zei de president, verwijzend naar het programma van 500 miljard dollar van OpenAI.  

"Met AI kunnen we een aantal zeer grote dingen doen: verbeteringen van de gezondheidszorg, energie, de samenleving", aldus de president.

Macron gebruikte met AI gegenereerde fake video's van hemzelf om het potentieel van de technologie te laten zien.

Bron: ABM Financial News


ABM Financial News is dé leverancier van beursnieuws in de Benelux. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.

Meld u aan voor de Tostrams dagelijkse nieuwsbrief

en blijf op de hoogte van de laatste ontwikkelingen op de beurs!