vergrootglas monitor grafiek omhoogMarkt Monitor
Word abonnee

Aandelen Europese defensiebedrijven onder druk na uitspraken Trump

Aandelen Europese defensiebedrijven onder druk na uitspraken Trump
Beeld: ABM Financial News

(ABM FN-Dow Jones) De aandelen van Europese defensiebedrijven gingen maandagochtend onderuit, nadat Donald Trump had opgeroepen tot een onmiddellijk staakt-het-vuren tussen Oekraïne en Rusland.

De aankomende Amerikaanse president maakte zijn opmerkingen uren nadat hij de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in Parijs had ontmoet voor hun eerste persoonlijke gesprekken sinds Trump vorige maand de Amerikaanse presidentsverkiezingen won.

Duitse defensiebedrijven, die tot op heden het meest profiteerden van deze oorlog, voerden de daling aan. Renk Group daalde met 5,7 procent, gevolgd door Hensoldt en Rheinmetall, die respectievelijk met 4,7 en 3,3 procent inleverden. Het Zweedse Saab daalde met 2,7 procent, het Italiaanse Leonardo verloor 1,8 procent en het Britse BAE Systems 1,9 procent.

Bron: ABM Financial News


ABM Financial News is dé leverancier van beursnieuws in de Benelux. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.

Meld u aan voor de Tostrams dagelijkse nieuwsbrief

en blijf op de hoogte van de laatste ontwikkelingen op de beurs!