(ABM FN-Dow Jones) American Express heeft vrijdag weliswaar de outlook voor heel het boekjaar verhoogd, maar de omzet stelde in het tweede kwartaal toch teleur. Dit bleek uit de resultaten van de Amerikaanse creditcardmaatschappij.
Topman Stephen Squeri sprak van een sterk kwartaal met een omzet van 16,3 miljard dollar, een stijging op jaarbasis van 8 procent. Bij constante wisselkoersen stegen de opbrengsten met 9 procent. De omzetverwachting van de markt lag hoger, op 16,6 miljard dollar.
De nettowinst verbeterde in het tweede kwartaal van 2,17 miljard naar 3,01 miljard dollar. Op aangepast niveau kwam de winst per aandeel uit op 3,49 dollar. American Express profiteerde van hogere nettorentebaten, meer bestedingen van kaarthouders en hogere kaartvergoedingen.
Analisten geraadpleegd door FactSet rekenden op een aangepaste winst per aandeel van 3,26 dollar.
Outlook
American Express verhoogde vrijdag de outlook voor de winst per aandeel in 2024 naar 13,30 tot 13,80 dollar. Dat was eerder 12,65 tot 13,15 dollar. De verwachte omzetgroei van 9 tot 11 procent bleef staan.
Het aandeel daalde vrijdag 1,7 procent in de voorbeurshandel op Wall Street.
Bron: ABM Financial News
ABM Financial News is dé leverancier van beursnieuws in de Benelux. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.
Meld u aan voor de Tostrams dagelijkse nieuwsbrief
en blijf op de hoogte van de laatste ontwikkelingen op de beurs!