(ABM FN-Dow Jones) Hasbro heeft in het derde kwartaal teleurstellende resultaten geboekt en verlaagde de outlook voor heel het jaar. Dit bleek donderdag uit cijfers van de Amerikaanse speelgoedfabrikant.
In het afgelopen kwartaal werd een verlies geboekt van 171 miljoen dollar, ofwel 1,23 dollar per aandeel. Een jaar eerder was er nog een winst van 129 miljoen dollar, goed voor 0,93 dollar per aandeel.
Exclusief niet-terugkerende posten, waaronder verkochte activa, steeg de aangepaste winst per aandeel van 1,42 tot 1,64 dollar. Analisten geraadpleegd door FactSet hielden rekening met een resultaat van 1,72 dollar.
De omzet liep met tien procent terug tot 1,5 miljard dollar, terwijl analisten mikten op 1,6 miljard. De verkoop van consumentenproducten liep met 18 procent terug tot 957 miljoen dollar, waar werd gemikt op 1,1 miljard dollar.
Voor 2023 mikt Hasbro nu op een omzetdaling van 13 tot 15 procent op jaarbasis, terwijl eerder nog werd gerekend op een daling met slechts 3 tot 6 procent.
Concurrent Mattel kwam woensdag nabeurs ook al met tegenvallende resultaten, waardoor het aandeel vandaag naar verwachting circa 11 procent lager zal openen.
Ook Hasbro wacht een fors lagere opening. In de elektronische handel voorbeurs koerste het aandeel ruim 11 procent lager.
Bron: ABM Financial News
ABM Financial News is dé leverancier van beursnieuws in de Benelux. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.
Meld u aan voor de Tostrams dagelijkse nieuwsbrief
en blijf op de hoogte van de laatste ontwikkelingen op de beurs!