vergrootglas monitor grafiek omhoogMarkt Monitor
Word abonnee

Voorbeurs: Terughoudende opening AEX

De Amsterdamse beurs gaat woensdag een iets hogere opening tegemoet. Futures op de AEX noteerden ruim een half uur voor de openingsgong tot 0,1 procent in het groen. Dinsdag eindigde de hoofdgraadmeter nog 0,3 procent lager.

Er lijkt wat optimisme over de plannen rond AI-infrastructuur in de VS, die de zorgen over het handelsbeleid van de nieuwe president Donald Trump teniet deden.

Trump kondigde aan dat de Stargate-samenwerking tussen onder meer OpenAI, Softbank en Oracle, datacentra in de VS zal bouwen. De bedrijven zetten in eerste instantie hiervoor 100 miljard dollar in en zijn van plan om tot wel 500 miljard dollar te investeren in de komende vier jaar.

Op macro-economisch vlak blijft het woensdag rustig. De wekelijkse hypotheekaanvragen en de leidende indicatoren over december staan in de VS op de rol.

AEX future

De future op de Amsterdamse beurs heeft na de sterke stijging even een stapje terug gedaan. Vooralsnog is de opgaande fase intact en lijkt de recente aarzeling een nieuwe hogere koersbodem op te gaan leveren. Een nieuwe hogere koersbodem zal de eerdere verbeteringen bevestigen en een stijgende trend starten. Het eerste koersdoel wacht rond 937 punten. Steun wacht op de oude toppen rond 899 punten.

 

 

Overig nieuws

VS komen met crypto task force

De Amerikaanse beursautoriteit SEC richt een ‘Crypto Task Force’ op onder leiding van Hester Peirce, bekend om haar pro-cryptostandpunten. Met de komst van president Trump en voorzitter Paul Atkins wil de SEC snel duidelijke cryptoregels ontwikkelen en de samenwerking met de sector verbeteren. Cryptofanaten hopen op minder rechtszaken en soepeler beleid. De aankondiging zorgde voor een lichte stijging van de bitcoin, die richting een record van $109.000 ging. (FD)

Grootste vermogensbeheerder van Europa vestigt zich in Amsterdam

De Italiaanse bankverzekeraar Generali en de Franse groep BPCE fuseren hun vermogensbeheertakken. Zij willen hun hoofdkantoor vestigen in Amsterdam. Het nieuwe bedrijf beheert €1900 mrd, heeft een gezamenlijke omzet van €4,1 mrd en een waarde van €9,5 mrd. De fusie versterkt de Nederlandse financiële sector en biedt voordelen voor pensioenfondsen en werkgelegenheid. De samenwerking benadrukt schaalvoordelen en expertise in vermogensbeheer, te midden van wereldwijde consolidatie in de sector. (FD)

Komt er een rally van achterblijvers, nu handelstarieven nog uitblijven?

Beleggers reageerden gerustgesteld op Trumps gematigde aanpak van handelstarieven, wat zorgen over een handelsoorlog verminderde. Er zijn signalen dat beleggers zich voorbereiden op een rally voor achterblijvers, met een verschuiving van Amerikaanse naar Europese aandelen. Het uitblijven van heffingen richting Europa is gunstig, wat verdere renteverlagingen door de ECB waarschijnlijk maakt. Beleggers anticiperen op kansen in Europa, met een recordtoename in blootstelling aan de regio. Ondertussen daalden olieprijzen door Trumps versoepeling van boorrestricties. (FD)

Damrak: Licht lager

Na een opening in het groen, sloot de AEX de tamme handelsdag af met een verlies van 0,3%. Het waren vooral chipmachinemakers die op de index drukten. ASML leverde 2,1% in, Besi daalde 1,8% en ASM verloor 1,3%. Niet een van de hoofdfondsen wist meer dan 1% te winnen. In de Midkap was Fugro (-5,5%) een stevige daler. Allfunds (1,9%) was daar de grootste stijger.

Wall Street: Opgelucht na aantreden Trump

Beurzen konden voor het eerst reageren op de inauguratie van Trump. En beleggers zijn positief, getuige de stijging van de indices. De Dow Jones won 1,24%, de S&P500 steeg 0,88% en de Nasdaq eindigde 0,64% hoger. De terughoudendheid met importtarieven viel goed. De olieprijzen daalden in reactie op Trumps ‘drill baby drill’. Techaandelen deden het goed, dankzij de plannen om miljarden te investeren in AI-infrastructuur. Oracle steeg 7,18%. Er waren ook bedrijfscijfers. 3M won 4,18% en Charles Schwab 5,92% op goede resultaten. Apple sloot 3,19% lager na een afwaardering van Jefferies.

 


Wouter Slot is technisch analist bij Tostrams en IEX. Hij schrijft zijn columns op persoonlijke titel. De informatie in zijn columns is niet bedoeld als professioneel of particulier beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.

Meld u aan voor de Tostrams dagelijkse nieuwsbrief

en blijf op de hoogte van de laatste ontwikkelingen op de beurs!

 
Wouter Slot

Analyse door: Wouter Slot

Wouter Slot is een ervaren technisch analist en een vertrouwd gezicht bij Tostrams.nl, onderdeel van IEX Media. Als Senior Technisch Analist combineert Wouter een scherp oog voor koersontwikkelingen met een diepgaande kennis van technische analyse. Zijn passie voor het interpreteren van grafieken en marktdynamieken drijft zij...

Meer over Wouter Slot